Work Develops

Weryfikator danych

Work Develops

Weryfikator danych - opis zawodu

Polski rynek dynamicznie się zmienia – powstają nowe firmy oraz coraz częściej są zawierane różnego rodzaju umowy. Wszystkie te działania wiążą się z dużą ilością danych do analizy. Dlatego nierzadko możemy spotkać rekrutacje na stanowisko weryfikatora danych. Kim jest weryfikator danych oraz czym się zajmuje? Przeczytaj wpis naszej agencji pracy.

Weryfikator danych - na czym polega praca?

Kim jest weryfikator danych? Weryfikator danych to osoba, która sprawdza poprawność danych ze stanem faktycznym oraz zbieranie nowych. W zależności od branży mogą to być na przykład: 
– dane podane przez Klientów: numer konta, telefonu, peselu, daty urodzenia
– aktualność informacji wprowadzonych do systemów
– weryfikacja zdolności kredytowej
– poprawność wykonanego tłumaczenia
– egzaminator, który weryfikuje poprawny przebieg egzaminu państwowego 
– terenowy weryfikator danych sprawdza poprawność danych potrzebny do zainstalowania fotowoltaiki 

Weryfikator danych w firmie, fundacji

Dane to jedne z najcenniejszych zasobów, które posiada firma. Dla osób pracujących w takich działach, jak – marketing, specjalista ds. rozwoju firmy, analityk to podstawa do podejmowania odpowiednich decyzji. Weryfikator danych to bardzo elastyczny zawód. Nie ma jednego wzoru, czym zajmuje się weryfikator danych, ponieważ jest to zależne od branży lub firmy. Osoby na tym stanowisku zajmują się sprawdzaniem i analizowaniem danych pod kątem ich poprawności, kompletności oraz zgodności z ustalonymi standardami i procedurami. W zakres ich obowiązków często wchodzi także identyfikacja i rozwiązywanie problemów związanych z danymi, a także współpraca z innymi działami w celu usprawnienia procesów zarządzania danymi. 

Sprawdź również zawód przedstawiciela handlowego!

Zarobki weryfikatora danych

Weryfikator danych jest obecnie bardzo pożądanym zawodem na rynku pracy, co również wpływa na poziom wynagrodzeń w tej branży. W dobie cyfryzacji i rosnącej ilości danych generowanych przez firmy we wszystkich sektorach, umiejętność dokładnego analizowania i weryfikowania danych staje się kluczowa.
Obecnie widełki wynagrodzenia na stanowisku weryfikatora danych wahają się między 5000 – 7000 zł brutto. 

Co wpływa na wynagrodzenie specjalisty ds weryfikacji danych? Zarobki weryfikatora danych różnią się w zależności od:

  • Lokalizacji i wielkość firmy,
  • Doświadczenie zawodowego,
  • Kwalifikacje pracownika,
  • Rodzaju umowy.

Gdzie szukać ofert pracy jako weryfikator danych?

Chociaż zawody takie jak weryfikator danych czy specjalista ds. badań rynkowych są bardzo popularne, wiele osób może zastanawiać się gdzie szukać ogłoszeń  o pracę. W zakładce z aktualnymi ogłoszeniami o pracę w Katowicach i nie tylko, szybko można sprawdzić popularne oferty. Dzięki kontakcie z naszą agencją cały proces rekrutacji jest dużo szybszy.

"Weryfikator danych to bardzo elastyczny zawód. Osoby na tym stanowisku zajmują się sprawdzaniem i analizowaniem danych pod kątem ich poprawności oraz zgodności z ustalonymi standardami i procedurami."

Scroll to Top

Skontaktuj się z nami i zdobądź wymarzoną pracę!